Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal

Super User

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

III. sz. melléklet

Európai Menekültügyi Alap  

III. sz. Melléklet

Végrehajtási jelentések és pénzügyi kimutatások, ellenőrzés

A kedvezményezett a támogatási szerződés aláírásával vállalja, hogy rendszeres technikai és pénzügyi kimutatást készít a projekt megvalósításának menetéről, amely tartalmaz fizikai és pénzügyi mutatókat, valamint szöveges értékelést.

A kedvezményezett havonta köteles beszámolni a projekt haladásáról, valamint összefoglaló jelentést készíteni a projekt időtartam felének elérésekor, és zárójelentést a teljesítést követően az általános részben foglaltak szerint.    

 

JELENTÉS  

 

A kedvezményezett havonta köteles kitölteni a mellékletben található táblázatokat angol nyelven, és a szöveges jelentésben bemutatni a projekt előrehaladását. A szöveges értékelésben ki kell térni, hogy milyen arányban készült el a projekt, ez miként igazodik az időrendi ütemtervhez, valamint a költségvetési ütemtervhez.  

A kedvezményezett a mellékletben megtalálható táblázatokat a szerződés aláírása után 8 napon belül e-mailen keresztül is megkapja. A kedvezményezett köteles az e-mail érkezését követően elektronikus visszaigazolást küldeni, hogy a levél számítógépén megjelent, és a megjelenítés után ezt 8 napon belül írásban is megerősíteni.  

A pénzügyi kimutatásokra használt paraméterezett Excel táblák fejlécei, tartalma, formája semmilyen körülmények között nem változtatható. A táblába csak az alapadatokat kell beírni, a számításokat paraméterek segítségével a tábla elvégzi. A táblázatok kitöltése angol nyelven történik.  

A szöveges jelentés magyar nyelven készül. A havi jelentések elsősorban helyzetértékelések, illetve az időbeli ütemtervtől, és a költségvetési tervtől való eltérések esetén azok magyarázata, valamint negatív eltérés esetén a jövőben foganatosított intézkedések leírása, amely a projekt eredeti célkitűzéseinek megvalósítását szolgálja.    

 

IDŐSZAKI ÖSSZEFOGLALÓ JELENTÉS  

 

A jelentés első részében be kell mutatni a projektnek köszönhető lényeges változásokat összehasonlítva a kiinduló helyzettel.  

Az összefoglaló jelentés a havi jelentések tartalmán túl konkrét elemzéseket tartalmaz arról, hogy miként teljesülnek a projekt célkitűzései, az időbeli ütemtervnek mennyiben felel meg a végrehajtás állapota, valamint a tényleges költségek összevetése a tervezett költségekkel.  

A kedvezményezett köteles bemutatni, hogy könyvelésében miként kezeli, hogyan különíti el az Európai Menekültügyi Alapból kapott támogatási előleget.  

A jelentés tartalmát a kedvezményezett köteles minőségi és mennyiségi mutatókkal is alátámasztania, illetve olyan indikátorokat (pénzügyi, fizikai mutatókat) alkalmaznia, amelyek alkalmasak a projekt céljának és eredményének számszerűsítésére. A jelentésben lehetőség szerint az általánosan elfogadott négyszintű mutatórendszert kell alkalmazni, amelyek input, output, eredmény és hatás.

Ezt követően be kell mutatni, hogy a projekt megvalósítása, milyen következményekkel, hatással jár a menekültek, illetve a társadalom helyzetére.    

 

ZÁRÓJELENTÉS  

 

A zárójelentés tartalmilag megegyezik az összefoglaló jelentéssel, de itt már nincs szükség számlavezetésének, könyvvitelének bemutatására.    

 

ELLENŐRZÉS  

 

A kedvezményezett tudomásul veszi, hogy a Felelős Hatóság/Monitoring Bizottság bármikor kérhet újabb időszaki összefoglaló jelentést, hogy pontosabban követhesse a projekt megvalósulását. Amennyiben a Monitoring Bizottság nem tartja elfogadhatónak valamelyik jelentést az általános részben meghatározottak szerint jár el.  

A kedvezményezett tudomásul veszi, hogy a Felelős Hatóság/Monitoring Bizottság bármikor bekérheti a számlák, könyvelési bizonylatok eredeti példányát, illetve bármilyen főkönyvi kivonatot, vagy a projekt megvalósításával kapcsolatos dokumentumot, és azt a kedvezményezettnek a megbeszélt időpontban prezentálnia kell.  

Ha a vizsgálatok során a Felelős Hatóság vagy a Monitoring Bizottság olyan információkhoz jut, amely nem kapcsolódik közvetlenül a projekt végrehajtásához és annak elszámolásához, és az nem sért jogszabályt, köteles azokat bizalmasan kezelni a kedvezményezett érdekében.  

A kedvezményezett köteles a helyszíni ellenőrzések alkalmával a Monitoring Bizottság munkáját segítő két elemző és projektfelügyelőt a végrehajtás helyére beengedni, engedni a projekt végrehajtásának megfigyelését, feljegyzések készítését valamint a számlákat, könyvelési bizonylatokat, főkönyvi kimutatásokat, illetve minden olyan dokumentumot, amely szükséges a törvényesség és a szerződésben foglaltak vizsgálatához, kérésükre rendelkezésre bocsátani, valamint az ellenőrzés során a releváns dokumentumokról másolat készítését lehetővé tenni.   

Pályázati felhívás 2005.04.25

A BM BEVÁNDORLÁSI ÉS ÁLLAMPOLGÁRSÁGI HIVATAL PÁLYÁZATOT HÍRDET AZ EURÓPAI MENEKÜLTÜGYI ALAP 2004-2005. ÉVI PROGRAMJÁNAK KERETÉBEN

 

1. Közzététel hivatkozási száma

106-EMA-7332/05.

 

2. Célzott területek és pályázati témakörök, földrajzi terület és a program időtartama Az Európai Menekültügyi Alapból származó pénzeszközök az alábbi területeken használhatók fel:

- menedékkérők, befogadottak, menekültek elhelyezési (befogadási) körülményeinek kialakítása, fejlesztése

- menekültek és befogadottak integrációja,

- menekültek, elutasított menedékkérők vagy befogadottak önkéntes hazatelepülésének támogatása.

 

A fenti területeken belül a pályázati anyagok az alábbi témakörökben nyújthatók be:

 

A) BEFOGADÁS

- menekülteket befogadó állomások infrastrukturális feltételeinek javítása, fejlesztése.

/Tevékenység leírása a Pályázati Útmutatóban/

Tevékenységi terület: Magyarország - Békéscsaba, Bicske, Debrecen

 

B) A TAGÁLLAMBAN TARTÓZKODÓ NEMZETKÖZI VÉDELMET ÉLVEZŐ SZEMÉLYEK INTEGRÁCIÓJA

- elismert menekültek számára minimum 360 órás magyar nyelvtanfolyam szervezése és lebonyolítása. A projekt megvalósításához szükséges 25%-os saját forrás biztosítását a BM Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal átvállalja.

/Tevékenység leírása a Pályázati Útmutatóban/

Tevékenységi terület: Magyarország - Békéscsaba, Debrecen

 

A projektek időtartama: 2005. június 15. - 2005. december 31.

 

3. A pályázat céljára rendelkezésre álló keretösszeg, finanszírozás:

Az Európai Menekültügyi Alapból rendelkezésre álló keretösszeg: 59 735,44 euró. A támogatás formája vissza nem térítendő támogatás.

 

A projektekben a Menekültügyi Alapból finanszírozott támogatás mértéke a projekt költségvetésének 75 %-a, a fennmaradó 25 % saját forrásból valósul meg.

 

4. Jogosultság: Ki pályázhat?

a) Non-profit szervezet:

- egyesület,

- köztestület,

- egyház, egyházi intézmény,

- alapítvány,

- közhasznú társaság,

- egyéb jogi személyiségű közhasznú szervezet.

 

b) Költségvetési szerv és intézménye

- központi és egyéb költségvetési szerv és intézménye,

- helyi önkormányzati költségvetési szerv és intézménye,

- helyi kisebbségi önkormányzatok,

- önkormányzati társulások,

- köztestületi költségvetési szerv,

- országos kisebbségi önkormányzati költségvetési szerv.

 

A fenti szervek mindegyike önálló pályázóként, de egymással társulva is nyújthat be pályázatot. Egy szervezet több pályázatot is benyújthat, illetve többen partnerként vehet részt, azonban a pályázatok között átfedés nem lehetséges.

 

5. Bírálati szempontok: Lásd. Pályázati Útmutató

 

6. Pályázati űrlap és a benyújtandó mellékletek:

Pályázni csak a kitöltött pályázati űrlapokkal lehet, a megkövetelt formai és tartalmi előírások szigorú betartása mellett. A pályázati űrlapok sem tartalmukban, sem alakjukban nem változtathatók. A pályázatot a Pályázati Útmutatóban közölteknek megfelelően hiánytalanul, azaz a pályázati űrlapok minden kérdésére választ adva, illetve a Pályázati Útmutató VII.1. pontjában előírt egyéb dokumentumok csatolásával kell benyújtani. A pályázatokat egy aláírt eredeti és 5 másolati példányban kell benyújtani. Az eredeti példányhoz a projekt angol nyelvű tartalmi összegzését is mellékelni kell. Mindegyik példány mellé csatolni kell a pályázó projekt megvalósításában részt vevő személyek magyar és angol nyelvű önéletrajzát. További információkat a Pályázati Útmutató tartalmaz.

 

7. A pályázatok beérkezési határideje: 2005. május 30. 10.00. óra, a határidő után beérkező pályázatok érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerülnek. A nyertes pályázatok várható kihirdetése: 2005. június 06. Szerződéskötés várható időpontja: 2005. június 10. A Támogatási Megállapodást a Pályázati Útmutató mellékletként tartalmazza. A pályázat benyújtásával a pályázó egyben elfogadja a Támogatási Megállapodásban foglaltakat, annak rendelkezéseitől eltérni csak különösen indokolt esetben lehetséges.

 

8. További információ A pályázattal kapcsolatos további részletek a Pályázati Útmutatóban találhatók, amely a jelen pályázati felhívás szövegével és a pályázati űrlapokkal együtt a BM Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal honlapján olvasható és tölthető le, vagy a BM Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal székhelyén személyesen, illetve - kérelemre - postai úton átvehető.

 

Cím:

BM Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal

1117 Budapest, Budafoki út 60. Tel.: 463-9197

Belügyi alapok
  • Belügyi alapok

     

    Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság által az Európai Unió Belügyi Alapok társfinanszírozásával megvalósított projektekről bővebben itt olvashat.

     

    logo mmia pici

     

     

Hirdetmények

Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság a 2005. november 1-jét követően indult eljárásokban hatósági döntéseit a jogszabályban meghatározott esetekben hirdetményi úton honlapján is közzéteszi. Amennyiben a lenti keresőbe beírt adatokkal nincs találat, kérem, kattintson a HIRDETMENY linkre és ismételje meg a keresést a megjelenő felületen.

HIRDETMENY

OIF logó nagyonnagyonkicsi

Tisztelt Érdeklődő!

 

Tájékoztatjuk, hogy a harmadik országbeli állampolgárok beutazására és tartózkodására vonatkozó új idegenrendészeti jogszabály átmeneti rendelkezései alapján ha Ön Magyarországon a korábbi jogszabály alapján már érvényes tartózkodási engedéllyel rendelkezik, az új idegenrendészeti jogszabály szerinti jogcímek valamelyikén kérelmezheti a tartózkodási engedélye kiadását. Felhívjuk a figyelmet, hogy kizárólag tartózkodási engedély kiadása kérelmezhető jelenleg személyesen és az Enter Hungary rendszeren keresztül, függetlenül a meglévő érvényes engedélytől. A tartózkodási engedély meghosszabbítása az átmeneti szabályok szerint nem lehetséges. A tartózkodási engedély kiadása iránti kérelmet legkorábban a tartózkodási engedély lejárta előtt 45 nappal nyújthatja be. Ha 2024. március 1. és április 1. között jár le, a tartózkodási engedély kiadása iránti kérelmet legkésőbb a tartózkodási engedély érvényességi idejének utolsó napján kell benyújtania.

 

Részletek és további információk ide kattintva érhetőek el : Átmeneti szabályok (gov.hu)

 

 

OK